21 października świętowaliśmy 10-lecie istnienia Szkolnych Kół Caritas działających przy Szkole w Iwanowicach i Poskwitowie. Uroczystą Mszę Świętą odprawił ks. dr Mirosław Kowalski a Słowo Boże wygłosił ks. Biskup Andrzej Kaleta.

Pod koniec Mszy Świętej Ks. Biskup - po modlitwie - włączył do grona SKC nowych wolontariuszy wręczając im legitymacje. Wolontariusze wyrazili swoją wdzięczność słowami:
"Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe – być szczęśliwym, drugie wielkie - uszczęśliwić innych”.
Jako wolontariusze pragniemy to czynić oddając swoje serce, czas i dzielić się radością z tymi, którym jej brakuje. Serdecznie dziękujemy Księdzu Biskupowi za przybycie do naszej parafii, za wygłoszone słowo pełne troski o nas a szczególnie za przyjęcie nas do grona wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas.
Słowa wdzięczności kierujemy również do wszystkich, którzy wspierają nas w naszej charytatywnej działalności. Dziękujemy księdzu proboszczowi Ryszardowi Suchanowskiemu, księdzu Marcinowi Żuchowiczowi, Dyrekcji szkół w Iwanowicach i Poskwitowie: pani Dorocie Dryi Zębali, pani Annie Rerak, panu Michałowi Znamirowskiemu; dawnym i obecnym opiekunom Szkolnych Kół Caritas: pani Bożenie Lisowskiej, pani Edycie Krzynówek, Księdzu Dominikowi Kostonowi, Panu Maciejowi Jagiełce oraz pani Renacie Jagiełce. Dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, sponsorom i partnerom w różnorakich akcjach. Za wszelkie dobro Bóg zapłać!”.
Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy wolontariusze wspólnie z Księdzem Biskupem zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, oraz otrzymali symboliczne upominki.
Z racji 10-lecia SKC została wydana okolicznościowa gazetka, która między innymi opisuje działalność wolontariuszy.
Jako opiekun SKC cieszę się, że zapał naszych uczniów nie słabnie i podejmują coraz to nowe zadania w służbie na rzecz potrzebujących. Dziękuję wszystkim byłym i obecnym wolontariuszom.

R.J.