13 września b.r. w naszej parafii odbyły się dożynki. Co roku rolnicy, przychodzą do kościoła, aby dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi. Mieszkańcy Krasieńca odpowiedzialni za przygotowanie tegorocznych dożynek w pięknym korowodzie dożynkowym w asyście Kapeli Maszkowiacy przybyli do Kościoła. Po poświęceniu wieńca dożynkowego przez Ks. Proboszcza starostowie dożynek pani Bożena Cupiał i pan Jarosław Siuta ofiarowali chleb i kosz z owocami z tegorocznych zbiorów.

Po Mszy Świętej odbył się tradycyjny już poczęstunek, a zgromadzeni goście mogli spróbować domowych specjałów przygotowanych przez gospodynie. Królowały oczywiście ogórki i smalec, którym smarowano bochny chleba, także złożone przed ołtarzem w podziękowaniu za tegoroczne plony.