Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Iwanowicach

20 maja 2015 r., o godz. 9:00 trzyosobowe reprezentacje uczniów ze szkół podstawowych z Celin, Iwanowic, Poskwitowa i Widomej przystąpiły do X Gminnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II. Tematem tegorocznej edycji były: Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Do konkursu przystąpiło łącznie 12 uczniów. Uczestnicy mieli za zadanie wypełnić arkusz zawierający 28 pytań.

W wyniku uzyskanej przez uczniów punktacji, jury ustaliło następującą klasyfikację indywidualną:

I miejsce –  Piotr Paluch SP Celiny, II miejsce – Barbara Krzysztofek SP Iwanowice,

III miejsce – Wiktoria Kobińska SP Celiny, wyróżnienie – Marlena Murawska SP i  Krystian Beliczyński SP Poskwitów oraz Alicja Kotaba – SP Iwanowice.

Po podliczeniu punktacji drużynowej okazało się, że: I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa  im. Księdza Jana Bosko w Celinach, II miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Iwanowicach, a na miejscu III uplasowała się Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i albumy o Janie Pawle II oraz książki        o literackich formach wypowiedzi autorstwa pana Bogusława Miśkiewicza.

Za I, II, III miejsce i wyróżnienia dodatkowymi nagrodami były: 2 tablety, radiobudzik , Power-Bank, 2 zestawy głośników i 3 zestawy słuchawek.

Wszystkie szkoły biorące udział w X Gminnym Konkursie Plastycznym i Wiedzy o Janie Pawle II otrzymały dyplomy i książki Bilia w Rodzinie.

Autorką pytań i zarazem przewodniczącą jury była Janina Trzaska.

Prace oceniało jury w składzie: Renata Burda, ks. Grzegorz Kozik, Beata Karoń, Mariusz Gołyźniak, Monika Ircha.

Konkursowi wiedzy towarzyszył X Gminny Konkurs Plastyczny o Janie Pawle II, na który  wpłynęło 49 prac uczniów z terenu całej Gminy Iwanowice. Temat tegorocznej edycji konkursu brzmiał: Jan Paweł II – przyjaciel dzieci.

W wyniku obrad jury ustaliło następującą klasyfikację w poszczególnych przedziałach klasowych:

Klasy „0”

I miejsce: Magdalena Dudek SP Narama;

II miejsce: Aleksandra Kłosińska i Anna Natkaniec SP Celiny;

III miejsce: Magdalena Baranik SP Narama, Igor Mitoraj SP Iwanowice;

Wyróżnienie: Maciej Kmita i Marcin Kmita SP Damice, Artur Więcławski SP Iwanowice.

Klasy I:

I miejsce: Łucja Mastalerczyk SP Sieciechowice, Oliwia Kruk SP Celiny;

II miejsce: Julia Karnia i Julia Adamek SP Iwanowice;

III miejsce: Maja Kurbiel i Oliwia Chudek SP Iwanowice;

Wyróżnienie: Adrian Jasiówka i Julia Marchańska SP Sieciechowice, Grzegorz Chwierut

SP Celiny, Natalia Radłowska, Mateusz Poznański i Berenika Dalicka SP Poskwitów.

Klasy II:

I miejsce: Julia Osikowska SP Sieciechowice;

II miejsce: Julia Stempień, Kinga Chwastek i Emilia Mucha SP Poskwitów;

III miejsce: Wiktoria Cichoń SP Sieciechowice, Weronika Mysona SP Iwanowice,

Jakub Ziębiec i Weronika Rogóż SP Celiny;

Wyróżnienie: Wiktoria Kaczmarek SP Sieciechowice, Małgorzata Szot i Roksana Wyroba

SP Widoma, Stanisław Cyganek SP Iwanowice.

Klasy III:

I miejsce: Piotr Kowalczyk i Oliwia Kruk SP Sieciechowice, Maciej Bartoszewski SP Celiny;

II miejsce: Aleksandra Kaczmarczyk SP Celiny, Klaudia Kluzek SP Narama;

III miejsce: Maria Gałkowska SP Widoma.

Wyróżnienia: Magdalena Reszczyńska, Anna Zdybał, Wiktoria Górska i Natalia Urbańska

SP Narama, Karolina Kielian, Mateusz Natkaniec, Katarzyna Oćwieja i Justyna Wykurz

SP Widoma, Weronika Płatek i Aleksandra Chwastowska SP Poskwitów, Igor Michalski

i Wiktoria Serafin SP Iwanowice.

Skład komisji oceniającej prace:

Beata Karoń – przewodnicząca jury, Janina Trzaska, Joanna Stąpała,  Iwona Mularczyk, Elżbieta Żórawska-Dobrowolska, Anna Kmita, Krystyna Miśkiewicz – dyrektor szkoły.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i po dwie nagrody książkowe.

Fundatorami nagród w obydwu konkurach byli:

- Parafia pw. Świętej Trójcy w Iwanowicach,

- Komisja ds. Profilaktyki Antyalkoholowej przy Urzędzie Gminy w Iwanowicach,

- Gminny Ośrodek Kultury w Iwanowicach

Książki o literackich formach wypowiedzi przekazał pan Bogusław Miśkiewicz.

Sponsorom serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy.

W świetlicy szkolnej możemy oglądać pokonkursową wystawę prac.

Za udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy!

{gallery}gkojp2_15{/gallery}