24 września b.r. w naszej parafii już po raz dziewiąty miała miejsce akcja sadzenia żonkili. Żonkile posadziliśmy przy Szkole w Poskwitowie, na placu przy parkingu w Iwanowicach oraz przy Ośrodku Zdrowia. Uczestniczyli w niej wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem p. Renaty Jagiełki, pani Ewa Wojciechowicz - przedstawiciel Hospicjum w Miechowie Ks. Proboszcz Ryszard Suchanowski, p.dyr. Anna Rerak, p.dyr. Dorota Dryja-Zębala, pani Teresa Walczak Czuba oraz pracownicy Spółdzielni Socjalnej nad Dłubnią. Po przemówieniu p. Ewy wszyscy przystąpili do sadzenia cebulek, które wzejdą wiosną i będą rozdawane za datki na rzecz Hospicjum. W sumie zasadziliśmy 300 cebulek za które serdecznie dziękujemy pani Celinie Wykurz. Serdeczne podziękowania składamy również Spółdzielni Socjalnej nad Dłubnią za przygotowanie terenu pod żonkile.

pola nadzie