A A A
  1. Dziś przeżywamy Rocznicę Poświęcenia naszego parafialnego Kościoła.

  2. Jutro przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – Dzień Wszystkich Zbawionych. Wyznajemy naszą wiarę w zmartwychwstanie ciała i życie wieczne – w tajemnicę świętych obcowania.
    Msze Święte w naszym Kościele będą sprawowane o godzinie 800 i 1000. O godzinie 1130 wyruszymy z procesją błagalną na cmentarz. Na jej zakończenie około godziny 1200 Msza Święta na cmentarzu.

  3. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte w Kościele o godzinie 800 i 1000, natomiast na cmentarzu o godzinie 1600 z różańcem za zmarłych, w trakcie którego będziemy polecać zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych.

  4. Chciejmy ofiarować naszym zmarłym nie tylko pamięć, kwiaty czy światło, ale przede wszystkim modlitwę w ich intencji, Komunię Świętą czy odpusty.

  5. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
    Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień. Chciejmy ofiarować taki dar naszym bliskim zmarłym.

  6. W każdą niedzielę listopada po Mszy Świętej wieczornej, w modlitwie różańcowej będziemy polecać Panu Bogu wszystkich wiernych zmarłych, wspominanych w wypominkach jednorazowych.

  7. Ofiary składane na tacę w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przeznaczamy na utrzymanie czystości na cmentarzu.

  8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu wspominamy:
    ⦁ w czwartek– św. Karola Boromeusza – biskupa.
    ⦁ w piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 1600. Serdecznie zapraszamy.
    ⦁ w sobotę – I sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy Świętej oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

  9. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca listopada. W tym dniu będziemy adorować Najświętszy Sakrament. Zmienimy również tajemnice różańcowe.

  10. Dziękujemy parafianom, którzy wczoraj sprzątali cmentarz. Pracowało 4 osoby. Wszystkim składamy gorące Bóg zapłać.

  11. Dziękujemy Rodzinie Państwa Kowinów za kwiaty ofiarowane do naszej świątyni.

  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy do wieczności:
    ⦁ śp. Kazimierę Miskę, lat 72 – pochodzącą z Iwanowic Włościańskich.
    ⦁ śp. Jacka Stąpałę, lat 63 – z Poskwitowa Nowego.
    Niech dobry Bóg obdarzy naszych bliskich zmarłych życiem wiecznym w Swoim Królestwie.
 
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Dalsze informacje Akceptuję