8 grudnia obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę, że Maryja, napełniona „łaską” przez Boga, została odkupiona od chwili swego poczęcia, Kościół wyznawał już od wieków, a oficjalnie potwierdził ją poprzez dogmat Niepokalanego Poczęcia ogłoszony w 1854 roku przez Piusa IX. Tajemnica ta ukazuje, że Maryja była jedynym człowiekiem wolnym od grzechu pierworodnego oraz pokazuje szczególną rolę Maryi w naszym życiu.
W tym dniu w naszej parafii ks. Proboszcz uroczyście poświęcił nową figurę Maryi Niepokalanej umieszczoną przed naszym Kościołem.
Maryjo Niepokalana otaczaj nas swoja opieką.