1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem w Polsce obchodzimy XVI Dzień  Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”.  Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest żywym pomnikiem ku czci św. Jana Pawła II.

2. Również dzisiaj o godz. 1500 będzie sprawowana Msza Święta  w Poskwitowie z okazji Święta Patrona Szkoły – św. Franciszka z Asyżu.

3. W Liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu wspominamy:

• w czwartek – Błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • w tym dniu przypada również ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy wszystkich czcicieli Pani Fatimskiej na Mszę Świętą na godz. 2000, a po niej na procesję różańcową.
  • w sobotę – Świętą Teresę od Jezusa, dziewicę i doktor Kościoła.

4. W najbliższy wtorek na godzinę 1800 do salki parafialnej na plebanię zapraszamy rodziców, którzy pragną zamówić stroje komunijne dla swoich dzieci. Wtedy Panie krawcowe będą brały miarę.

5. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej – na Mszy Świętej o godz. 1700, a także na różańcu będziemy Panu Bogu polecać nauczycieli, wychowawców oraz pracowników szkół z racji ich święta. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 1400 w naszej świątyni odbędzie się  Msza Święta z okazji jubileuszy małżeńskich: 50 i 60 - lecia.

7. Dnia 22 października pragniemy udać się z pielgrzymką autokarową do Częstochowy na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału i prosimy o zgłaszanie się do kancelarii.

8. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za kwiaty i udekorowanie Kościoła. W przyszłym tygodniu prosimy o ten dar kolejne rodziny z Krasieńca.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Naszą pamięć i miłość do zmarłych wyrażamy modlitwą w ich intencji. Przyjmujemy już imiona zmarłych do wspólnej modlitwy wypominkowej. W przedsionku obok prasy katolickiej są wyłożone kartki. Wychodząc z kościoła, chciejmy je zabrać i wpisać na nich imiona swoich drogich zmarłych. Prosimy również o wpisanie czasu ich trwania – rok, pół roku, czy jednorazowo oraz Mszy Świętej, przed którą będziemy się modlić – 1000 lub 1200. Ofiary z racji wypominek takie same jak w ubiegłym roku.

10. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych tradycyjnie sprzątamy cmentarz i jego otoczenie. Porządkując swoje groby, pamiętajmy o zachowaniu czystości na całym cmentarzu. Nie wyrzucajmy śmieci „byle gdzie” pod płot. Bardzo prosimy podejmijmy trud choćby minimalnej segregacji. Wyrzucajmy do zsypu do kontenera: lampki, szkło i plastik. Natomiast obok chciejmy składać: kwiaty, chwasty, liście i trawę – by łatwiej można było je usunąć.

11. Do wspólnej pracy przy cmentarzu w najbliższą sobotę na godzinę 900 zapraszamy parafian z Biskupic, Zagaja, Iwanowic Właściańskich, Krasieńca i Maszkowa. Przywieźmy kosy, sekatory, grabki, łopaty, taczki – czyli to wszystko, co potrzebne do prac porządkowych (przydałaby się jakaś przyczepka). Chciejmy znaleźć chwilę czasu i odrobinę chęci, by wykonać tę pracę dla naszego wspólnego dobra. Gdyby w sobotę przeszkodziła pogoda – to prosimy, aby osoby chętne przyszły w następnym tygodniu. Wtedy również będziemy zachęcać parafian z kolejnych wiosek.