Szkolne Koło Caritas w Poskwitowie zdobyło grant w konkursie Laudato si dla Szkolnych Kół Caritas w projekcie „Ekologia integralna encykliki Laudato si w działaniu Caritas i społeczności lokalnych realizowany przez Caritas Polska, dofinasowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”.

Projekt pt „Tobie została powierzona Ziemia jak ogród-rządź nią z mądrością” napisany przez wolontariuszy, nauczycieli, rodziców pod kierunkiem p. Renaty Jagiełki został doceniony przez komisję konkursową i otrzymał dofinansowanie w wysokości 4000 zł. Głównym celem tego projektu jest podjęcie działań proekologicznych zmierzających do wzrostu świadomości naszej lokalnej wspólnoty w tym zakresie.
Cel ten pragniemy osiągnąć przez:
- utworzenie Ogrodu Św. Franciszka jako miejsca promowania przyrody i odpoczynku,
- wspieranie bioróżnorodności w społeczności szkolnej,
- podjęcie działań mających na celu właściwe gospodarowanie wodą,
- warsztaty ekologiczne dla naszych uczniów,
- rodzinne konkursy ekologiczne.
Ważnym działaniem w ramach realizacji tego projektu będzie również popularyzacja encykliki „Laudato si – w trosce o wspólny dom” i społecznej nauki Kościoła w obszarze ekologii. Zachęcamy do współpracy w realizacji tego projektu całą społeczność szkolną i lokalną. Na bieżąco będziemy informować o podejmowanych działaniach i możliwościach angażowania się.